ادویه هایی که طعم ثروت را به من چشاندند

ادویه هایی که طعم ثروت را به من چشاندند

ادویه های دنیای رنگارنگی دارند که کسب و کار در این زمینه دنیای جالبی دارد و من توانستم با گسترش شغلم در این زمینه ثروت بسیاری را به دست آورم و به یکی از کارآفرینان در این حوزه تبدیل شوم.

پودر پاپریکا

پاپریکا نوعی ادویه سرخ رنگ است که از پودر کردن انواع فلفل مانند فلفل دلمه و انواع فلفل تند بدست می آید. پاپریکا می تواند طعمی ملایم داشته باشد و می تواند بسیار تند باشد. جالب است بدانید طعم پودر پاپریکا در کشورهای مختلف، متفاوت است.

این ادویه برای طعم دادن بسیاری از غذاها استفاده می شود. در بعضی کشورها تند بودن غذا بسیار مهم است و مردم عادت دارند غذا را با طعم تند مصرف کنند. در کشور ترکیه، استفاده از ادویه های تند بسیار مرسوم است و همه نوع فلفل در این کشور یافت می شود.

در غذاهای ترکی ادویه های تندی مانند: نعناع، سماق و انواع فلفل مانند پاپریکا استفاده می شود. یکی از فلفل های مورد استفاده در کشور ترکیه، فلفل پول بیبر است که طعمی مشابه ادویه پاپریکا دارد. که استفاده از ان در غذاها طعم خاصی به انها می دهد.

استفاده از ادویه های مختلف مانند پودر پاپریکا دودی شیرین تازه در غذاها علاوه بر خواص فراوان کاربردهای مختلفی دارد. به همین علت بسیار مهم است از ادویه تازه و مرغوب استفاده کنید. ادویه ها اصلی ترین نقش را در طعم دهی به غذاها دارند. در واقع این ادویه ها هستند که به غذاها طعم می دهند.

 

پودر پاپریکا

نعنا فلفلی

نعنا فلفلی  می تواند گزینه بسیار خوبی براب گرم شدن طبع بدن باشد در آن موادی به نام منتول، منتون، وجود دارند این مواد باعث شده است که نعناع بسیار منحصر به فرد شود.

ادامه مطلب  راهکارهایی ساده و موثر برای ثروتمند شدن

چای سبز مزایای زیادی دارد از جمله جهت بهبود انواع بیماریهای سرطان، قلبی و بیماریهای کبدی مود استفاده قرار می گیرد. بسیاری از این اثرات مفید چای سبز مربوط به کات چین می باشد که شواهدی از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی بر روی مکانیزم کاتچینهای چای سبز و اقدامات بیولوژیکی آنها وجود دارد.

همچنین مطالعات انسانی بر روی کاتچین چای سبز برای درمان چاقی و دیابت نوع ۲ صورت گرفته است که نتیجه و اثرات مثبتی را به همراه داشته است.

از نعناع فلفلی به شکلهای مختلفی می توان استفاده کرد مثلا می توان آن را خشک کرد و کنار غذاهای به صورت پودر شده به کار برد و یا به صورت چای یا دمنوش استفاده کرد، روغن و کپسول آن هم بسیار برای بیماریها پر کاربرد می باشد.

نعنا فلفلی

سماق شیراز

سماق شیراز دارای خواص ارزشمند بسیاری زیادی است از جمله مفید برای دندان درد، تحریک کننده ی اشتها، تقویت کننده ی لثه، جلوگیری از خون ریزی معده، قابض و پاک‌ کننده معده، برای بیماران دیابتی که از دستگاه تست قند خون استفاده می کنند نیز مفید می باشد.

سماق دارای درختچه های بسیار کوتاه و کوچک می باشد که ارتفاع کمی دارد و میوه ی آن به صورت کرک دار و قلوه ای مانند می باشد که هنگامی که می رسد به رنگ سبز مایل به زرد یا قرمز در می آید. این گیاه معمولا در آب و هوای گرم و خشک به وجود می آید و احتیاج به نور زیاد  مستقیم دارد و در سایه از بین می رود.

ادامه مطلب  اسباب بازی به زندگی ام شادی بخشید

این گیاه آنقدر در شرایط گرم و خشک مقاوم است که حتی اگر به خاطر کم آبی خشک شود و دوباره مقداری کمی رطوبت به او برسانید پا جوش می زند.

سماق شیراز

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *