در مسیر پولدار شدن مراقب تله های ذهنی باشید

در مسیر پولدار شدن مراقب تله های ذهنی باشید

بیشتر ما در طبقه ی فقیر و متوسط به دنیا آمده ایم به همین خاطر مابقی عمرمان را با ایده ها و افکار طبقه ی فقیر و متوسط می گذرانیم. اگر شما هم مثل من در خانواده ای به دنیا آمده باشید که پدر و مادرتان نیات بزرگی دارند اما در عین حال راه های کمی برای رسیدن به آزادی مالی پیش رویشان است ممکن است در تله های ذهنی گرفتار شوید من بعد از سختی زیادی که در زندگی تحمل کردم سرانجام در حوزه پسته به ثروت رسیدم در ادامه سه نوع از محصولاتم را معرفی می کنم.

پسته تبریز

ایران یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان پسته در دنیا است.حجم صادرات پسته در سال ۱۴۰۰ به کشور قرقیزستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای آسیایی بیشتر بوده و نسبتا قابل توجه بوده است. قیمت پسته تبریز به عوامل گوناگونی مانند کیفیت و نوع آن بستگی دارد.

در این سال شاهد بودیم کشور ما با صادرات چند میلیون دلاری پسته حجم بالایی از صادرات را به قرقیزستان داشته است. ارز صادرات پسته با پوست به این کشور بر اساس آمار منتشر شده توسط مراجع رسمی در حدود ۴۵ میلیون دلار بوده است.

به همین دلیل می توان این کشور را بازار خوبی برای فروش پسته صادراتی ایران دانست که به عنوان یک بازار هدف امکان صادرات این محصول در سالهای آینده را برای افراد فعال در عرصه صادرات پسته ایرات فراهم خواهد کرد.

این در حالی است که بسیاری از صادرکنندگان محترم بیشتر تمرکز خود را برای صادرات بر سایر کشورهای دنیا گذاشته اند، برای مثال به دنبال صادرات این محصول به کشور ترکیه هستند.

ادامه مطلب  داستان ثروتمند شدنم با حبوبات را بشنوید

پسته تبریز

پسته جامبو

پسته یکی از مهم ترین خشکبار شناخته شده در دنیا است که خاستگاه اصلی آن کشور ایران می باشد و برای همین است که بسیاری از کشورهای دنیا خواهان خرید پسته از کشور ما هستند. قیمت پسته جامبو در بازار بسیار مقرون به صرفه است.

با این وجود و بنا به دلایل متعدد تولید پسته در کشور در چند سال گذشته دستخوش تغییراتی بوده است و این امر باعث شده است که ایران بخشی از سهم خود از بازارهای جهانی را از دست بدهد.

عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است هر ساله بر تولید پسته کشور تاثیر بگذارد که از جمله آنها آفت زدگی محصولات می باشد و با این وجود گفته می شود که تغییرات اقلیمی نیز تاثیر بسیار زیادی بر میزان تولید این محصول ارزشمند در کشور داشته است.

لازم به ذکر است که درخت پسته یکی از درختانی است که نیاز مداوم به رسیدگی دارد و بر خلاف درخت انار یا درختان دیگری که مراقبت کمتری نیاز دارند، نمی توان آن را به حال خود رها کرد.

پسته جامبو

پسته بادامی خام

به طور حتم نمی توان به طور دقیق به محاسبه مجموع تولیدات استان های جنوبی در حوزه تولید پسته بادامی پرداخت و بخش مهمی از آماری که در اختیار ما قرار می گیرد به طور تقریبی به تولید این محصول در استانهای کشور اشاره دارد. قیمت پسته بادامی خام معقول می باشد و در وزن دلخواه به فروش می رسد.

با این وجود به طور حتم بزرگ ترین تولید کننده پسته بادامی در کشور در طول چند دهه گذشته استان های جنوب کشور بوده است و برای همین است که هر ساله بالاترین حجم و وزن تولید و فروش پسته بادامی را در کشور دارد پسته بادامی خام رتبه اول تولید پسته را در سالهای گذشته از آن خود کرده است.به همین جهت بخش مهمی از صادرات استان متعلق به تولیدات برداشت شده در حوزه پسته است.

ادامه مطلب  راهی که همه را به درآمد انبوه میرساند

پسته بادامی خام

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *