ماهی گلدفیش تهران

خرید ماهی گلدفیش مرواریدی تهران

یکی از ماهیهای بسیار زیبا و سنتی که فقط در آب شیرین رشد می کند و زنده می ماند ماهی گلدفیش و ماهی قزل آلا است که بدون شک همه بسیاری از گونه‌ های از گلدفیش را زمان نزدیک به عید در خیابانها یا در سفره هفت سین دیده ایم.

در رابطه با عمر این ماهیها معلوم است که بسیار جان سخت وتحمل زیادط دارند اما این به معنای این نیست که هرمدل که دوست دارید آنها را پرورش دهید باید آنها را با اصول نگهداری مخصوص پرورش بدهید.

خرید ماهی گلدفیش مرواریدی تهران

اگر شما قصد دارید که برای خرید ماهی گلدفیش اقدام کنید بهتر است قبل از خرید به تعدادی نکته توجه کنید خرید و انتخاب یک ماهی گلدفیش کمی سخت است چون باید یک نوع که مناسب آکواریوم یا تنگ شما باشد خریداری کنید تا بعد به مشکل بر نخورید.

حتما رنگها و شکل گوناگون ماهیهای گلدفیش شما را هیجان زده می کند و نمی دانید که کدام نوع آن را خریداری کنید اگر شما یک فرد مبتدی هستید و زیاد از اصول نگهداری این  ماهی باخبر نیستید بهتر است که واریته های پر تحمل تری همانند گلدفیشهای معمولی، شهابی و شابونکنهای کوچک را بخرید و زمانی که احساس کردید که باتجربه تر از قبل شده اید می توانید واریته های زینتی را خریداری کنید.

اما فراموش نکنید که واریته های زینتی باید در یک آکواریوم اختصاصی که فقط ماهیهای گلدفیش در آن قرار دارد نگهداری شود.

گذشته از نوع گونه ماهی گلدفیش، باید همیشه ماهیهای سالم و بدون هیچ مشکلی را بخرید حتما توجه کنید که باله های ماهی حالت خوابیده و بسته نباشد چون یک ماهی گلدفیش سالم یک جا در آکواریوم تنها نمی ماند و بطور باشکوهی شنا می کند.

ادامه مطلب  با چسب طعم لذیذ ثروت را تجربه کنید

همچنین از بدن آنها کاملا مطمئن شوید که بدون هیچ زخم و ساییدگی یا لک است در غیر این صورت از خرید آن پشیمان شوید اگر قصد خرید بچه ماهیهای گلدفیش را دارید بهتر است که که بیشتر یا حدود ١٠تا از آن را خریداری کنید و پس از پرورش ماهی و رشد زیباترین آن را برای خود نگه دارید و الباقی را بفروش برسانید.

ماهی گلدفیش مرواریدی

ماهی‌های تزئینی و آکواریومی در انواع فرم و رنگ در بازارهای خرید و فروش موجود می باشند و ماهی گلدفیش مرواریدی نمونه ای بسیار زیبا و جالب از انواع گلدفیش می باشد که از شکل ظاهری بسیار زیبا برخوردار است.

گلدفیش مرواریدی نمونه ای از گلدفیش است که در انواع رنگ های سرخ، سفید و یا رنگ های تیره مانند قهوه و آبی و غیره در بازار موجود می باشد. کلا بدن این نوع ماهی حالت تخم مرغی شکل دارد و پولکهای موجود روی پوست ماهی بسیار زیبا و حالت مرواریدی شکل داشته و به همین دلیل این نوع ماهی بسیار زیبا به نظر می رسد.

ماهی گلدفیش مرواریدی

این نوع ماهی گلدفیش مرواریدی دوستدار نور می باشد پس باید محل زندگی ماهی از نور کافی برخوردار باشد. گلدفیش مرواریدی نیز از طریق تخمگذاری تولید مثل می نماید و بعد از دو سالگی تخمگذاری میسر می شود زیرا ماهی به حد بلوغ رسیده است.

تمام باله های موجود در بدن ماهی به صورت جفت هستند و تنها باله پشتی به صورت تک دیده می شود. نکته خیلی مهم در مورد نگهداری و پرورش گلدفیش مرواریدی و ماهی قزل آلا تنظیم مناسب دمای آب است، زیرا این ماهی در دمای بالا می تواند زندگی نماید پس، باید دما را هر از چندی چک نمود و البته هر چند وقت یکبار آب را تعویض کرد تا ماهی بتواند به زندگی آرام خود ادامه دهد.

ادامه مطلب  ترفندهایی که مرا در حوزه ادویه میلیونر کرد

ماهی گلدفیش تهران

اگر علاقمند به پرورش جانوران آبزی باشید قطعا در این زمینه نسبت به ویژگیهای ماهی گلدفیش تهران هم اطلاعاتی دارید و مانند زمان گذشته نیازی به واردات این ماهی تزیینی از کشورهای خارجی نداریم و همیشه برای خرید در دسترس است.

ماهی گلدفیش آبزی کوچکی است که خود را در بین اجسام موجود در آب مانند سنگ و گیاه و غیره پنهان می کند و به هیچ عنوان گزندی به آبزیان دیگر نمی رساند و در واقع سازگاری مناسبی که دارد موجب شده است که خیلی به آن اهمیت داده شود.

ماهی گلدفیش تهران

این نوع از ماهی گلدفیش تهران خیلی مقاوم است و اگر به مدت چندین روز هم غذا نخورد همچنان زنده و سرحال به زندگی خود ادامه می دهد اما بهتر است که همیشه از غذای ماهی مخصوص برای تغذیه آن استفاده کنیم تا ضعیف نشود.

و می دانید این ماهی جزو زیباترین آبزیان است و زیبایی خاص و گیرای آن سبب شده است که امروزه پرورش دهندگان زیادی در نقاط مختلف به کار تولید و پرورش این ماهی مشغول باشند.

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *