ثروتم از راه تولید پسته سبز شد

ثروتم از راه تولید پسته سبز شد

شما زمانی که به دنبال راهی برای به دست آوردن ثروت باشید ناخواسته در مسیرهایی قرار می گیرید که می تواند شما را به ثروت برساند و من هم درست در همین مسیر با تجربه هایی که بدست آوردم توانستم تولید انواع  پسته را که در ادامه هم آمده است داشته باشم و به یک شخص ثروتمند تبدیل شوم.

پسته گرمسار

با توجه به این موضوع لزوم تلاش بیشتر برای افزایش بهره وری از باغات و درختان پسته در کشور بیش از گذشته شده است و باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از کاهش تولید اندیشیده شود.

آیا می دانید حجم تولید پسته ایران و قیمت پسته گرمسار با کاهش حدود ۸۰ هزار تنی در سال ۱۴۰۰ و افت شدید برداشت این محصول باعث کاهش عرضه آن در بازارهای داخل و خارج کشور شد؟

بسیاری از افراد فعال در حوزه تولید پسته در ایران بر این باور هستند که این میزان کاهش تولید به دلیل خشکسالی شدید در بخشهای مختلف کشور و کاهش میزان ذخایر آب زیرزمینی است که به طور حتم در بلند مدت تاثیر منفی زیادی بر تولید این محصول بر جا خواهد گذاشت.

با این وجود تولید پسته ایران متاثر از عوامل دیگری نیز می باشد که هر یک از آنها در جای مهم بوده و می توانند باعث افت تولید در سالهای آینده شوند.

برای مثال تغییرات اقلیمی و بروز سرمازدگی و یا گرمای بیش از حد هوا هر یک می توانند بر روی باروری درخت پسته در شرایط خاص تاثیر منفی داشته باشند.

پسته گرمسار

پسته تبریز

اگر چه ترکیه و هر یک از کشورهای دیگر مانند روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس ظرفیتهای منحصر به فرد خود را برای حضور ایران در بازارهای مصرفی داخل خود دارند، اما به طور حتم پیدا کردن مشتریان جدید در کشورهای دیگر دنیا با قیمت پسته تبریز مناسب می تواند باعث ارز آوری میلیون دلاری برای کشور ما شود.

ادامه مطلب  با روش‌ های مختلف افزایش سطح درآمد آشنا شوید

تجربه موفقی که در این متن روی آن تاکید شده است تجربه صادرات به کشور قرقیزستان با امکان کسب درآمد ارزی ده ها میلیون دلاری برای ایران است.

به طور حتم برنامه ریزی درست برای جذب مشتری امکان افزایش صادرات این محصول را فراهم خواهد کرد.

لازم به ذکر است که به نظر می رسد کشور ترکیه واردات کمتری در مقایسه با قرقیزستان از کشور ما داشته باشد و اطلاعات ما نشان می دهد که برای مثال واردات پسته بدون پوست توسط ترکیه در سال ۱۴۰۰ در حدود ۱۳ میلیون دلار بوده است.

سایر اهداف صادراتی این محصول نیز در قاره آسیا کشور چین به عنوان برگ ترین وارد کننده آسیایی این محصول بوده است.

پسته تبریز

پسته بادامی خام

بنا بر بررسی انجام شده در سال ۱۴۰۱ پیش بینی تولید حدود ۲۲ هزار تن پسته بادامی در کشورمان شده بود که به دلیل مشکلاتی مانند قیمت پسته بادامی خام و بروز خشکسالی و تغییرات اقلیمی کمتر از میزان تولید پیش بینی شده در سال ۱۴۰۰ بوده است.

اما در کل تولید پسته بادامی خام در سالها بیشتر بوده است و برای مثال تولید پسته بادامی خام از مجموع تولید انواع دیگر پسته بیشتر بوده است.

لازم به ذکر است که عوامل متعددی بر روی کاهش تولید تاثیر می گذارند که برای مثال در سال گذشته بیشترین تاثیر به دلیل خشکسالی بوده است.

البته باید ذکر شود که در این سال بنا بر پیش بینی صورت گرفته حجم قابل توجهی پسته بادامی برداشت کرده است که چند ده هزار تن (حدود ۳۵ هزار تن) براورد می شود.

ادامه مطلب  قیمت ماکارونی آشیانه ای شکل دار رنگی

پسته بادامی خام

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *