با بوته های خیار ایده میلیاردی به سرم زد

با بوته های خیار ایده میلیاردی به سرم زد

دانشجوی سال آخر کشاورزی بودم و دنبال خلق ایده تا بتوانم همزمان با درس خواندن درآمد کسب کنم. به سرم زد گلخانه کوچکی درست کنم و تنها چیزی که به ذهنم رسید کشت خیار بود. فکرش را هم نمی کرد در مدتی مشخص از عرضه انواع خیار به چنان درآمدی برسم که گلخانه ام را چندین برابر بزرگ کنم.

خیار

امروزه با توجه به رشد فناوری و تکنولوژی به راحتی می توان انواع میوه ها و خوراکی هایی راکه در فصل های خاصی از سال رشد و میوه می دهند را به صورت گلخانه ای کشت و رشد داد به عنوان مثال خیار و گوجه فرنگی گلخانه ای گالاردو صادراتی به راحتی از این روش تولید و با مشخصات و کیفیت نمونه طبیعی بسته بندی به صورت عمده یا فله عرضه می شود.

تولید خیار  و گوجه فرنگی ریز گلخانه ای یک ابزار مهم در کنار تولید در مزرعه باز محسوب می شود تولید خیار گلخانه ای در کشورهای در حال توسعه به ویژه در محیطهای خشک ممکن است به عنوان ساختارهای کم هزینه و تقریبا بدون شرایط هوا محقق شود و این شرایط محدودیتهای تولید خیار را افزایش داده است تا علاوه بر تنش شوری، خشکی و گرما، تنشهای بیشتری را شامل شود.

خیار

خیار درختی

در مورد خیار بوته ای و خیار درختی باید گفت که انواع درختی نسبت به بوته ای ظاهر زیباتری دارند.

خیارهای بوته ای اصولاً کوتاه هستند و اصطلاحاً کج ‌و کوله می ‌باشند و برای استفاده در میهمانیها ظاهر خوبی ندارند اما باید در نظر داشت که خیار چنبر گلخانه ای با وجود ظاهر زیبایی که دارند اغلب ترد نیستند و مزه‌ زیادی هم ندارند و از عطر خاص خیار هم تقریبا بی ‌بهره هستند.

ادامه مطلب  بهترین راه حل برای نجات از فقر و تنگدستی

علاوه بر آن خیلی زود دچار پلاسیدگی می شوند. اما خیارهای بوته ای و درختی که اصطلاحا به آنها خیارهای مزرعه‌ ای هم می گویند دارای عطر بسیار زیادی هستند و بسیار خوشمزه می‌ باشند و همچنین بسیار ترد هستند و ماندگاری زیادی هم دارند.

خیار درختی

خیار گلخانه ای

خیار گلخانه ‌ای از آن دسته محصولات صیفی می ‌باشد که باید به‌ طور مرتب و هر روزانه مورد بررسی قرار بگیرد و به‌دقت رشد آن زیر نظر پرورش‌دهندگان باشد تا بتوان بیشترین و بهترین محصول با کیفیت را به دست آورد.

در هنگام کشت خیار گلخانه ‌ای باید به‌ صورت هدفمند پرورش آن انجام بگیرد و این امر نیاز به کنترل شرایط آب‌ و هوایی میزان مواد مغذی موجود در خاک حجم پراکندگی و تراکم موجود و همچنین کنترل بیماریها و آفتها از مهم‌ترین نکات قابل‌توجه در کشت خیار گلخانه ‌ای محسوب می‌ گردد.

از نظر آب ‌و هوایی خیار گلخانه ‌ای نیازمند شرایط بسیار مستقر و پایداری می ‌باشد باید کشاورز و پرورش‌دهنده به این نکته توجه بسیار کند و بتواند دما و نور را با یکدیگر تنظیم می‌ کنند خیار گلخانه ‌ای به صورتی کشت می ‌شود که پرورش‌ دهندگان سعی می ‌کنند.

خیار گلخانه ای

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *