از بین بردن بوی بد لباس داخل کمد

از بین بردن بوی بد لباس داخل کمد با ۵ روش ساده

لباس های بدبو می توانند کل روز شما را خراب کنند! یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای لباس ها بیفتد این است که آنها بو می دهند.

منظور ما اینجا بوی لباس نیست، بلکه بوی لباس های داخل کمد است. معمولا کسانی که با این مشکل مواجه می شوند معتقدند شستن لباس ها می تواند این بوی بد را از بین ببرد.

اما مشکل با شستن لباس حل نمی شود. زیرا حتی اگر لباس های تمیز را در کمد قرار دهید باز هم تحت تاثیر بوی بد داخل کمد قرار می گیرند.

اما به راستی چرا لباس ها در کمد بوی می دهند و چگونه می توان در این مواقع از شر بوی بد لباس خلاص شد؟ در این مقاله به تمام دلایل بوی بد لباس در کمد می پردازیم.

در مرحله بعدی به شما آموزش می دهیم که چگونه با چند تکنیک ساده و کاربردی بوی بد لباس های داخل کمد را از بین ببرید.

به شما این اطمینان را می دهیم که پس از خواندن این مقاله، یک بار برای همیشه از شر بوی بد لباس و کمد خود خلاص خواهید شد.

چرا لباس ها در کمد بو می گیرند؟

دلایل مختلفی برای بوییدن لباس در کمد یا کمد وجود دارد. نگهداری لباس در مکانی مانند انبار یا زیرزمین که به ندرت از آن استفاده می کنید یکی از عوامل اصلی است.

در واقع آب و هوا و دمای محل نگهداری لباس ها از این نظر بسیار مهم است. اگر در منطقه مرطوب زندگی می کنید، به دلیل عدم گردش هوا، کپک روی لباس ظاهر می شود که خود عامل ایجاد بوی نامطبوع است.

ادامه مطلب  از بین بردن لکه وایتکس با جوش شیرین

همچنین، اگر لباس‌های خود را در ظروف، کشو یا جعبه‌ها نگهداری می‌کنید، توجه داشته باشید که فضاهای کوچک و تنگ معمولاً بوها را به دام می‌اندازند. پس قبل از نگهداری لباس ها در چنین فضاهایی، آنها را خوب بشویید.

از بین بردن بوی بد لباس داخل کمد

از بین بردن بوی بد لباس داخل کمد 1

از خشک کن استفاده کنید

اگر به دستگاه های رطوبت گیر دسترسی دارید – می توانید آن ها را در فروشگاه ها پیدا کنید – لباس ها را با خشک کن به مدت نیم ساعت در هوای خنک نگه دارید و سپس آنها را بشویید.

هوای تازه

اگر به رطوبت‌گیر دسترسی ندارید، می‌توانید با آویزان کردن لباس‌ها در بیرون از خانه و شستن آن‌ها، بوی آن را از بین ببرید.

سرکه سفید و جوش شیرین

این یک راه عملی دیگر برای بازگرداندن بوی طبیعی لباس است:

لباس های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید، اما به آن مواد شوینده یا نرم کننده اضافه نکنید.

چند دقیقه صبر کنید تا ماشین پر از آب شود.

چرخه شستشو را متوقف کنید و یک فنجان جوش شیرین یا سرکه سفید اضافه کنید.

در نهایت اجازه دهید ماشین شستشو را تمام کند و لباس ها را با هوا خشک کنید.

لباس ها را با اکالیپتوس و صابون خوشبو کنید

یکی دیگر از روش های قدیمی اما هنوز موثر برای خوشبو کردن لباس ها، استفاده از ترکیب روغن اکالیپتوس و صابون یا مواد شوینده ظرفشویی است. برای این کار ابتدا مقداری روغن اکالیپتوس را با مواد شوینده ظرفشویی مخلوط کرده و به آرامی به قسمت های مختلف لباس خود بمالید.

ادامه مطلب  از بین بردن لکه وایتکس با جوش شیرین

برای این کار می توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اجازه دهید این محلول چند ساعت روی لباس شما بماند و سپس آن را بشویید.

اکسی کلین

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده برای از بین بردن بوی بد لباس به تمیز نگه داشتن آنها کمک نکرد، می توانید از Oxyclean که در داروخانه ها موجود است استفاده کنید. برای این کار کافی است یک قاشق از آن را با یک سطل متوسط ​​آب سرد مخلوط کرده و لباس ها را در آن قرار دهید. بعد از حدود ۵ ساعت لباس ها را داخل ماشین لباسشویی گذاشته و بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *