پسته موانع خوش _بختی در زندگی _ام را از بین برد

پسته موانع خوش ‌بختی در زندگی ‌ام را از بین برد

زمانی ‌که به خواستگاری رفته بودم همسر آینده ‌ام برای من یک شرط جالب گذاشته بود که از آن‌ جایی‌ که پدر ایشان در حوزه پسته بود من نیز وارد حوزه پسته بشوم، با ورود من به این حوزه بهترین اتفاقات زندگی ‌ام رخ داد و علاوه‌ بر این‌ که درهای ثروت بر روی من باز شد توانستم ازدواج کنم و در زندگی ‌ام خوش ‌بخت شوم لذا در این‌ جا قصد دارم شما را با این حوزه پول ‌ساز بیشتر آشنا کنم.

پسته گرمسار

قیمت پسته گرمسار بسته به عوامل مختلف از جمله کیفیت، نوع بسته بندی و حجم تولید متغیر می باشد، آیا می دانید حجم تولید پسته ایران با کاهش حدود ۸۰ هزار تنی در سال ۱۴۰۰ و افت شدید برداشت این محصول باعث کاهش عرضه آن در بازارهای داخل و خارج کشور شد؟ بسیاری از افراد فعال در حوزه تولید پسته در ایران بر این باور هستند که این میزان کاهش تولید به دلیل خشکسالی شدید در بخشهای مختلف کشور و کاهش میزان ذخایر آب زیرزمینی است که به طور حتم در بلند مدت تاثیر منفی زیادی بر تولید این محصول بر جا خواهد گذاشت. با این وجود تولید پسته ایران متاثر از عوامل دیگری نیز می باشد که هر یک از آنها در جای مهم بوده و می توانند باعث افت تولید در سال های آینده شوند.

پسته گرمسار

پسته بادامی خام

قیمت پسته بادامی خام علاوه بر کیفیت به میزان تولید و عرضه این محصول نیز بستگی دارد و اگر حجم تولید و برداشت کاهش یابد به دنبال آن قیمت این محصول افزایش می یابد. لازم به ذکر است که عوامل متعددی بر روی کاهش تولید تاثیر می گذارند که برای مثال در سال گذشته بیشترین تاثیر به دلیل خشکسالی بوده است. البته باید ذکر شود که در این سال بنا بر پیش بینی صورت گرفته حجم قابل توجهی پسته بادامی برداشت کرده است که چند ده هزار تن (حدود ۳۵ هزار تن) براورد می شود. لازم به ذکر است اگر چه در برخی از فصول با کاهش تولید روبرو بوده ایم، اما ممکن است در برخی از استانها که تولید کمتری دارند شاهد بهبود برداشت با توجه به شرایط اقلیمی و یا کنترل آفات هستیم. همچنین باید اشاره شود که برخی استان های مرکز کشور در حال حاضر با تولید چند هزار تن در سال جایگاه خاصی در تولید این محصول در دشتهای مرکزی کشور دارد.

ادامه مطلب  آیا شما هم می خواهید آهن ربای جذب پول شوید؟

پسته بادامی خام

پسته تبریز

می توان گفت قیمت پسته تبریز بسته به میزان تقاضا و عرضه متغیر می باشد. احتمالا باورتان نشود که این محصول با مقادیر بالای چربی و مواد مغذی، بتواند به لاغری و کاهش وزن شما کمک کند. اما واقعیت این است که این محصول، به لطف میزان فیبر بالایی که دارد، تناسب اندام را به ارمغان خواهد آورد. خواص پسته را برای لاغری، می‌توان از چند جهت برشمرد: اول از همه با زیاد فیبری که دارد، به بهبود گوارش در بدن، تصفیه خون و رفع یبوست، کمک شایانی می ‌کند. به علاوه، همین فبیر، می‌تواند شما را تا مدت زمان طولانی‌تری سیر نگه دارد و از اشتهای کاذب، جلوگیری کند. پروتئین موجود در آن نیز، سوخت و ساز بدن را افزایش می ‌دهد. البته تمامی این موارد، فقط و فقط به لطف یک رژیم غذایی سالم، منجر به کاهش وزن خواهند شد.

پسته تبریز

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *