دستورالعمل بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شد

محسن حاجی میرزایی در اجرای مصوبات پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با تاج از نظر آموزش حضوری در کلاس اول و دوم دبستان ، دوره های هنرستان ها و مدارس زیر ۵۰ دانش آموز ، دستورالعمل های از سرگیری کلاس ها و مدارس گفته شده از اول در فوریه سال جاری ، او آن را در ۶ بند و مطابق با پروتکل های بهداشتی به اداره کل استان ارسال کرد.

 

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، مفاد این دستورالعمل عبارت است از: آموزش حضوری ، از جمله دانش آموزان کلاس اول و دوم در مناطق با وضعیت زرد و آبی ، بر اساس وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی . دانش آموزان در مدارس ابتدایی و متوسطه با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر (بر اساس آمار برای ثبت نام در اسناد) در وضعیت آب و دانش آموزان از دانشکده های فنی و حرفه ای و مهارت های خوشه صلاحیت های فنی و مهارت های استاندارد آموزش و کارآموزی و کارآموزی به رنگ زرد و آبی شرایط اتفاق می افتد (تعداد دانش آموزان در کلاسهای حضوری حداکثر ۱۰ نفر است)

دستورالعمل بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شد

در این دستورالعمل همچنین تأکید شده است: مدیر مدرسه موظف است شورای مدرسه را تشکیل دهد و بر اساس مصوبات شورای مدرسه ، اقدامات لازم را برای زمینه های حضور دانش آموزان در مدرسه انجام دهد. اجرای شرایط ، از جمله اطلاع رسانی به مدیران مدارس ، تشکیل هیئت مدیره مدرسه و برنامه ریزی نحوه حضور دانش آموزان در مدرسه و نحوه گروه بندی ، نحوه اعمال دستورالعمل های بهداشتی و اطلاع رسانی به موقع و مناسب به خانواده ها باید قبل از پایان ژانویه ساخته شود. بوده است. به گونه ای که کلیه دانش آموزان درگیر و خانواده های آنها از کمیت ، زمان ، نحوه حضور و دستورالعمل های مربوط به بهداشت آگاه باشند.

 

در قسمت دیگر این دستورالعمل آمده است: آموزش رو در رو مستلزم انطباق کامل با دستورالعمل های بهداشتی ارتباطی و دستورالعمل های بهداشتی مدارس شبانه روزی است. مسئولیت مدیریت و نظارت بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی به عهده مدیر ، کارکنان و مدیر اجرایی مدرسه است.

 

در این دستورالعمل ها همچنین با برگزاری جلسات هماهنگی و به ویژه آگاهی دادن به گروه های مرجع در استان و شهرستانها و رسانه ها و نمایندگان رسانه ها ، حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس و کاهش نگرانی ها و اضطراب های خانواده ارائه شده است. بیمه باشید

 

بند دیگری از این دستورالعمل ، با یادآوری اینکه حضور کارمندان اداری و اجرایی در مدارس در مناطق نارنجی ، زرد و آبی مطابق بخشنامه سازمان اداری و سازمان استخدام کشور و همچنین سایر کارمندان دولت انجام می شود ، اظهار داشت: کادر اجرایی و اداری مدارس ، برنامه اقلیت در ارائه خدمات با کیفیت ، آموزش همه دانش آموزان از بستر شاد ، تلویزیون یا بسته آموزشی ، به ویژه در مقاطع پایه و دوره ها ، که به صورت غیر حضوری انجام می شود ، همچنین نظارت بر کار معلمان و دانش آموزان از مشکلات خانوادگی و ترتیب مناسب برای امتحانات. مدیر کل آموزش و پرورش استان مسئول اجرای صحیح این سیاست است.

به گزارش ایرنا ، حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش روز گذشته اعلام کرد: “از ابتدای ماه فوریه ، کارمندان اداری و اجرایی کلیه مدارس کشور ، به جز مناطقی که در ایالت سرخ کرونا قرار دارند ، باید در مدارس شرکت کنند.”

 

وی در مورد آخرین تصمیم ستاد ملی تاج برای بازگشایی مدارس در مناطق آبی و زرد گفت: پس از بررسی های لازم سه تصمیم جداگانه در ستاد ملی تاج در مورد بازگشایی مدارس گرفته شده است.

 

وزیر آموزش و پرورش اولین تصمیم مرکز ملی مبارزه با تاجگذاری را اعلام کرد: مدارس رابط بین آموزش و خانواده ها هستند و تنها از طریق این ارتباط می توانیم از کیفیت آموزش در کشور اطمینان حاصل کنیم.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/social/tnews11068433.html

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

محرومیت ۴ ساله دونده نابینای ایران بخاطر دوپینگ

محرومیت ۴ ساله دونده نابینای ایران بخاطر دوپینگ

به گزارش ایسنا ، در حالی که حمید اسلامی ، یک ورزشکار نابینای ۱۵۰۰ متر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *