در سنین نوجوانی به درآمد میلیونی رسیدم

در سنین نوجوانی به درآمد میلیونی رسیدم

از نظر شخص بنده سن و سال هیچ زمانی نمی تواند مانعی برای رسیدن ما به هدفمان باشد، همانطور که بنده توانستم در سن نوجوانی کسب و کاری برای انواع پسته راه اندازی کنم و به سود بالایی نیز برسم شما نیز می توانید. برای آشنایی کامل تر با محصولات بنده در ادامه با ما همراه باشید.

پسته جامبو

تغییرات اقلیمی و بروز سرمازدگی و یا گرمای بیش از حد هوا هر یک می توانند بر روی باروری درخت پسته در شرایط خاص تاثیر منفی داشته باشند و باعث پایین آمدن یا بالا رفتن قیمت پسته جامبو شوند.

به عنوان مثال سرمازده شدن درختان در بهار یکی از دلایلی است که به نظر بسیاری از کارشناسان به عنوان یکی از فاکتورهای موثر بر کاهش تولید پسته قابل توجه بوده و با توجه به این که افت تولید را به همراه دارد، می توان آن را عامل مهمی برای کاهش صادرات این محصول دانست.

البته این فقط سرمازدگی در فصل بهار نیست که به درخت پسته آسیب وارد خواهد کرد، بلکه گرمای بیش از حد نیز مشکلات خاص خود را دارد.

پسته جامبو

پسته گرمسار

عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است هر ساله بر میزان قیمت پسته گرمسار کشور تاثیر بگذارد که از جمله آنها آفت زدگی محصولات می باشد.

با این وجود گفته می شود که تغییرات اقلیمی نیز تاثیر بسیار زیادی بر میزان تولید این محصول ارزشمند در کشور داشته است.

به گونه ای که تولید پسته کشور در مقایسه با کشورهای بزرگ صادر کننده این محصول مانند آمریکا کاهش یافته است و در دهه گذشته جایگاه برتر خود را در حوزه این محصول تا حدی از دست داده ایم.

ادامه مطلب  روشی که مرا در جوانی میلیونر کرد

با توجه به این موضوع لزوم تلاش بیشتر برای افزایش بهره وری از باغات و درختان پسته در کشور بیش از گذشته شده است و باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از کاهش تولید اندیشیده شود.

آیا می دانید حجم تولید پسته ایران با کاهش حدود ۸۰ هزار تنی در سال ۱۴۰۰ و افت شدید برداشت این محصول باعث کاهش عرضه آن در بازارهای داخل و خارج کشور شد؟

پسته گرمسار

پسته تبریز

این میزان درآمد ارزی تنها ۵ میلیون دلار کمتر از درآمد قیمت پسته تبریز به کشور عراق در سال ۱۴۰۰ است.

به همین دلیل می توان این کشور را بازار خوبی برای فروش پسته صادراتی ایران دانست که به عنوان یک بازار هدف امکان صادرات این محصول در سالهای آینده را برای افراد فعال در عرصه صادرات پسته ایرات فراهم خواهد کرد.

این در حالی است که بسیاری از صادرکنندگان محترم بیشتر تمرکز خود را برای صادرات بر سایر کشورهای دنیا گذاشته اند، برای مثال به دنبال صادرات این محصول به کشور ترکیه هستند.

اگر چه ترکیه و هر یک از کشورهای دیگر مانند روسیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس ظرفیتهای منحصر به فرد خود را برای حضور ایران در بازارهای مصرفی داخل خود دارند، اما به طور حتم پیدا کردن مشتریان جدید در کشورهای دیگر دنیا می تواند باعث ارز آوری میلیون دلاری برای کشور ما شود.

پسته تبریز

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *