اشتیاق فراوان به کارم مرا به ثروت رساند

اشتیاق فراوان به کارم مرا به ثروت رساند

همه افراد در دنیا با یک اشتیاقی به دنیا می آیند. اجازه ندهید که این انگیزه در شما به هدر برود. همیشه با اشتیاق زیاد سخت‌ کوشی کنید. کاری کنید که دیگران نام شما را بشناسند و فرد مشهوری در دنیا شوید. من در حوزه ی کاری ام که مربوط به کود است و در ادامه با آن آشنا خواهید شد اینگونه کار کردم و به سود رسیدم.

کود شیمیایی فسفات

کودهای فسفاته چه ترکیباتی هستند ؟ کود شیمیایی سیاه چیست ؟ مونو آمونیوم فسفات و دی آمونیوم فسفات چگونه موجب رشد مناسب گیاهان می شوند ؟ در این مقاله قصد داریم به این سولات پاسخ دهیم کود شیمیایی فسفات مرغوب می باشد.

فسفر بعد از نیتروژن مهمترین عنصر غذایی مورد نیاز گیاه است و مهمترین نقش آن درفرایند تولید و انتقال انرژی می باشد.

فسفر بعنوان یک عنصر ساختمانی در ساخت  اسیدهای نوکلئیک  نقش دارد این اسید ناقل اطلاعات ژنتیکی در گیاه میباشد  بنابراین نقش مهمی در بازتولید گیاهی و فعالیت متابولیکی گیاه نقش دارد که به طور غیرمستقیم برعملکرد محصولات تاثیر میگذارد.

فسفر بصورت ترکیبات آلی فیتات در گیاه ذخیره میشودو این عنصر در تشکیل بذر نقش اساسی داشته و به مقدار زیاد در بذر یافت میشود.همچنین در فرایندهای انتقال انرژی زیستی حیاتی برای زندگی و رشد، حیاتی است.

فسفر برای افزایش تولید دانه، بهبود کیفیت محصول، مقاومت بیشتر ساقه، افزایش رشد ریشه و بلوغ زودهنگام محصول مناسب است

فسفر یک ماده مغذی درگیاهان است اما بعنوان یک ماده مغذی در خاک اعمال میشود.فسفر در خاک بصورت سنگ فسفات،خاک فسفات و ترکیبات آلی فسفات وجود دارد و شکل معدنی آن بیشتر از شکل آلی می باشد.

ادامه مطلب  فواید کود فسفر برای برنج و گیاهانی مانند کاکتوس به همراه قیمت خرید آن

کود شیمیایی فسفات

کود نیتروژن جامد

نیتروژن یا ازت فراوان ترین عنصر در اتمسفر زمین است و برای حیات بسیار حائز اهمیت است. ازت در خاک و گیاهان ، در آبی که می نوشیم و در هوایی که تنفس می کنیم وجود دارد. نیتروژن یک عنصر اصلی برای ساخت DNA است که اساس ژنتیک ما را تشکیل می دهد. کود نیتروژن جامد انواع مختلف دارد.

این عنصر برای رشد گیاه ضروری است بنابراین در تولید غذایی که می خوریم حائز اهمیت است. کمبود ازت باعث کاهش رشد گیاهان و منجر به بازدهی کم محصولات می شود. اما ازت فراوان نیز می تواند برای گیاهان سمی باشد و به محیط زیست آسیب می رساند.

درک چرخه نیتروژن ، چگونگی حرکت نیتروژن از جو به زمین ، از طریق خاک و بازگشت آن به جو در یک چرخه بی پایان – می تواند به ما در پرورش محصولات سالم و محافظت از محیط زیست کمک کند. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می گردد.

کود نیتروژن جامد

کود نیترات آمونیوم

کود نیترات آمونیوم  (Ammonium nitrate) اولین کود نیتروژن جامد (N) بود که در مقیاس وسیع تولید شد اما محبوبیت آن در سالهای اخیر کاهش یافته است. کود نیترات آمونیوم یک منبع نیتروژن  معمولی است زیرا حاوی نیترات و آمونیوم است و حاوی مقادیر نسبتاً بالایی مواد مغذی است. کود نیترات آمونیوم در مدل های مختلف به فروش می رسد.

تولید گسترده کود نیترات آمونیوم از دهه ۱۹۴۰ آغاز شد هنگامی که در جنگ برای تولید مهمات مورد استفاده قرار گرفت. پس از پایان جنگ جهانی دوم ، نیترات آمونیوم به عنوان یک کود تجاری در دسترس قرار گرفت. تولید نیترات آمونیوم نسبتاً ساده است و از واکنش گاز آمونیاک با اسید نیتریک تولید می شود. در ادامه مقاله در نشریه جهان شیمی فیزیک در این رابطه توضیحات بیشتری ارائه می شود.

ادامه مطلب  سرکه سیب خانگی شیرین

کود نیترات آمونیوم

حتما ببینید

آب معدنی در دبی

ثروتی که از آب زلال به دستم رسید

در راه پیشرفت و موفقیت باید هم فکر و هم بدن را با خود همراه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *