نکاتی مهم در مورد یخ زدایی مواد غذایی

اگر شما از جمله زنانی هستید که دوست دارید بهترین روش ها را برای یخ زدایی هر ماده غذایی یاد بگیرید ، بد نیست نکات زیر را در نظر بگیرید.

شیرینی
۱- بهترین روش برای یخ زدایی شیرینی ها این است که آنها را به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه قبل از خوردن از فریزر خارج کرده و در دمای اتاق قرار دهید …
۲٫ یخ زدایی کیک ها در مایکروویو نه تنها باعث سست شدن آنها می شود ، بلکه طعم آنها را نیز خراب می کند.

گوشت
۱- اگر قصد نگهداری طولانی مدت گوشت را دارید ، باید فوراً آن را تا حد ممکن سرد کنید تا کیفیت و ارزش غذایی آن در بالاترین سطح باقی بماند.
۲- در صورت وجود سوراخ یا پارگی در بسته بندی گوشت ، آب سطح آن می تواند به سرعت تبخیر شده و لکه های سفید رنگی به نام سوختگی منجمد در سطح پارچه دیده شود.
۳- اگر لکه های سیاه قبل از انجماد روی گوشت نباشد و بعد از انجماد ظاهر شود ، احتمال آلودگی قارچی در این قسمت از گوشت دور از انتظار نیست.
۴- بهتر است به دلیل خرد شدن بافت گوشت ، آزاد سازی آنزیم ها و انجام چندین فرآیند و دستکاری در این گوشت ، گوشت چرخ کرده را در فریزر نگهداری نکنید.
۵- ذوب گوشت باید بسیار کند و تدریجی باشد ، به طوری که قطرات آب سوزنی از آن خارج شود و مواد مغذی آن به شکل خون از بین نرود.
۶ – اگر گوشت قرمز را ۲۴ ساعت قبل از خوردن از فریزر خارج کرده و در طبقات پایین یخچال قرار دهید ، مطمئن باشید که یخ به درستی باز شده است.
۷ – اگر زمان کافی برای آب شدن گوشت ندارید ، می توانید آن را مستقیماً در ظرف قرار دهید تا از دست دادن مواد مغذی در خون جلوگیری کند.
۸- مرغ را به مدت ۱۲ ساعت و ماهی و میگو را به مدت ۸ ساعت قبل از خوردن از فریزر گرفته و در طبقات پایین یخچال بگذارید تا آب شود.
۹ – استفاده از اجاق مایکروویو یکی از آسان ترین راه ها برای یخ زدایی هر گوشت است.
۱۰ – قرار دادن انواع گوشت در آب روش خوبی برای باز کردن یخ و از دست دادن مواد مغذی آنها نیست.

نکاتی مهم در مورد یخ زدایی مواد غذایی
سبزیجات
۱ – آسانترین راه برای باز كردن بستنی از سبزیجات ، سوپ ، برنج ، كرفس یا كاكائو این است كه آنها را فقط ۲ ساعت قبل از مصرف از فریزر خارج كنید.
۲ – قرار دادن سبزیجات منجمد در مایکروویو به مدت ۲ تا ۳ دقیقه نیز می تواند یخ آنها را به میزان قابل توجهی از بین ببرد.
۳ – یک روش بسیار آسان برای باز کردن یخ از سبزیجات خام یا پخته شده که باید جوشانده و گرم شوند ، بلافاصله پس از خارج شدن از فریزر آنها را در قابلمه بریزید.
۴- برای جلوگیری از قهوه ای شدن قارچ در فریزر می توانید آن را با کمی آبلیمو مخلوط کرده و سپس یخ بزنید. قارچ های یخ زده اگر از فریزر خارج شوند در کمتر از نیم ساعت باز می شوند.
۵- بهتر است ذرت ، نخود و قارچ را در دمای اتاق و بدون استفاده از اجاق مایکروویو ذوب کنید تا از تغییر رنگ یا طعم آن جلوگیری شود.
۶ – هرگز از ظرف پر آب برای باز كردن یخ سبزیجات استفاده نكنید. این باعث می شود طعم طبیعی خود را از دست بدهند.
۷ – برای جلوگیری از تغییر طعم و رنگ هویج ، آنها را کمی قبل از انجماد و ذوب شدن در دمای اتاق بجوشانید.
فست فود
۱ – اگر برنج پخته و پخته شده را در فریزر قرار دهید ، می توانید ظرف را در آشپزخانه قرار دهید تا یخ به مدت ۳ ساعت باز شود.
۲ – انواع برنج های ساده و مخلوط را می توان با قرار دادن بشقاب آنها روی حرارت غیر مستقیم ، مانند سماور یا قوری یا برقی ، به راحتی ذوب و گرم کرد.
۳ – خورش های پخته و منجمد را می توان با قرار دادن آنها در مایکروویو یا روی گاز حرارت مستقیم ، به راحتی ذوب کرد.
ماکارونی و گوجه فرنگی
۱ – بهتر است قبل از انجماد رب را از قوطی خارج کرده و در نایلون کوچک به صورت نازک بپیچید.
۲ – اگر بسته های کوچک ماکارونی را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید ، یخ ها به راحتی باز می شوند.
۳ – بهتر است گوجه فرنگی ها را به درستی و پوست گرفته داخل فریزر قرار دهید. برای یخ زدایی ، کافی است یک ساعت قبل از مصرف آن را از فریزر خارج کنید.
۴- قرار دادن گوجه فرنگی یخ زده در گلدان با خورشت یا تابه املت راهی سریع برای باز کردن یخ آنها است.

آجیل
۱- برای یخ زدن آجیل مانند آجیل و میوه های خشک ، باید آنها را درون یک نایلون ضخیم سبک قرار دهید و پس از خارج شدن هوای داخل نایلون ، درب آن را محکم ببندید. سپس نایلون را در ظروف پلاستیکی فریزر قرار داده و پس از بستن آن را در فریزر قرار دهید. بهترین و مناسب ترین راه برای باز کردن یخ از مغزها قرار دادن آنها برای مدت ۲ تا ۳ ساعت در دمای اتاق است.
۲ – میوه های خشک را می توانید به جای یخ زدگی در کمد آشپزخانه نگه دارید ، زیرا ماندگاری این مواد غذایی طولانی است.
۳ – در صورت امکان آجیل های خام یا نمک را با پوست آنها فریز کنید. این کار باعث می شود تا هنگام ذوب شدن طعم خود را از دست ندهند.
۴- هرگز از مایکروویو برای باز کردن بستنی استفاده نکنید. این باعث سفت شدن آنها می شود.
۵- تفت دادن آجیل خام یا نمک منجمد در ظروف چدنی بدون استفاده از نمک یا روغن نیز روش خوبی برای یخ زدایی و طعم دادن آنها است.
میوه ها
۱ – معمولاً میوه هایی مانند گیلاس ، گوجه سبز و چغندر منجمد می شوند. کمی شهد شکر را با آن مخلوط کنید تا قهوه ای نشود. بهتر است قبل از انجماد به گیلاس و گوجه سبز نمک اضافه نکنید ، زیرا این امر احتمال انجماد سریع آنها را کاهش می دهد و احتمال از بین رفتن مواد مغذی را افزایش می دهد.
۲- برای خوردن میوه منجمد ، نیازی به بازکردن یخ آنها نیست. خوردن میوه یخ زده نیز لذت بخش است.
۳ – اگر اصرار دارید یخ میوه را باز کنید ، آنها را روی یک پنبه قرار دهید و بگذارید یخ در دمای اتاق باز شود. این باعث جذب آب میوه ها و خوش طعم شدن آنها می شود.
۴- نایلون میوه های یخ زده رنگی مانند گیلاس یا توت فرنگی را برای باز کردن یخ روی کمد یا یخچال رها نکنید. آب حاصل از این میوه ها می تواند سطح کابینت یا قفسه یخچال را لکه دار کند و در تمیز کردن آنها مشکل دارید. برای جلوگیری از این مشکل می توانید یک بشقاب زیر نایلون چنین میوه ای قرار دهید.

منبع:

http://www.nazweb.ir/news_detail_2504.html

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

اولین باری که او با تکان دادن شما وجود خود را اثبات می کند ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *