موانع موفقیت؛ ۷ مانعی که باعث شکست شما می‌شود

هر کس می خواهد در کاری که می کند موفق شود. همه ما برای موفقیت تلاش می کنیم و بسیاری از ما می خواهیم در آینده بزرگ باشیم. در نتیجه ، ما دائماً در فکر این هستیم که چگونه می توانیم موفق تر باشیم و به روش های مختلف موفقیت می اندیشیم. بسیاری از راههای جالب و دلگرم کننده برای موفقیت وجود دارد ، مانند کسب عادتهای مفید برای افزایش کارایی ، اما ما معمولاً از طرف دیگر داستان چشم پوشی می کنیم: توجه زیادی به موانع موفقیت نمی کنیم ، و این می تواند خنده دار باشد زیرا ما بدنبال موفقیت هستند ، اما كاملاً فراموش كنید چه موانعی مانع دستیابی به اهدافمان می شوند؟ ما زمان زیادی را به دنبال موفقیت می گذرانیم ، اما تعجب نمی کنیم که چه چیزی مانع موفقیت ما می شود. در نتیجه ، ما اغلب با مشکلات مشابهی روبرو می شویم. زمان حل این مشکل فرا رسیده است. در این مقاله ، به موانع موفقیت و تعالی می پردازیم.

 

ک مشکل گسترده که مانع موفقیت بسیاری از افراد شده است گفتگوی منفی داخلی است. همه ما صدایی در درون خود داریم که دائماً آنچه را که نمی توانیم انجام دهیم به ما یادآوری می کند. این مکالمات باعث می شود که خودمان را محدود کنیم. به طور خلاصه ، این مکالمات مانعی جدی برای موفقیت است. اگر از آسیب احتمالی این عادت بد آگاهی نداشته باشیم ، ضرر می کنیم. تنها با دانش مناسب می توان راه حلی یافت.

اما اگر این تنها مانع موفقیت نیست ، چه می شود؟

اگر با عوامل بی شماری روبرو شویم که هر یک از آنها می تواند موفقیت را برای ما دشوار کند؟

پشتکار ، استقامت و استقامت ، علی رغم ناملایمات ، ناامیدی و عدم امکان ، همان چیزی است که افراد قوی را از ضعیف جدا می کند.

“توماس کارلایل”.

همه ما گرفتار عادت های منفی ، نگرش های ناکارآمد و سرگرمی های بی فایده هستیم. وقت آن است که ببینیم چه چیزهایی مانع از انجام بهترین کارها می شوند. دانستن این عوامل به شما کمک می کند تا در مسیر موفقیت خود از شر آنها خلاص شوید. بیایید به موانع موفقیت نگاه کنیم.

در این مقاله ، به موانع موفقیت و راههای غلبه بر آنها یک به یک می پردازیم.

۱٫ فقدان دیدگاه

سیاری از مردم در مورد اهمیت تمرکز صحبت می کنند. آنها می گویند: “قبل از شروع یک هدف تعیین کنید.” ما از این توصیه پیروی می کنیم و در مورد اهداف بزرگی که می خواهیم بدست آوریم فکر می کنیم. ما تصمیم می گیریم نمرات عالی کسب کنیم ، شغل پردرآمد داشته باشیم ، ترفیع بگیریم و …. در نتیجه ، اهداف ما معطوف به موارد مادی مانند درآمدزایی است. این مانند تهیه لیستی از چیزهایی است که دوست دارید. اگر چیزی می خواهید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک هدف تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

اما در بسیاری از موارد انگیزه ای برای دستیابی به این اهداف و غلبه بر محدودیت های خود نداریم. بنابراین ، ما انگیزه و عزم کافی برای پیگیری اهداف خود را نداریم و دلیلی برای ادامه مسیر موفقیت نداریم. هیچ چیز ما را ترغیب نمی کند که حتی به بزرگترین مشکلاتی که با آن روبرو هستیم توجه کنیم.

موانع موفقیت

می توانیم با انگیزه زیادی برای مدت کوتاهی اهداف خود را دنبال کنیم ، اما کم کم انگیزه ما کاهش می یابد ، تا اینکه در پایان رضایت کمتری نداریم.

این به این دلیل است که اکثر مردم دیدگاه های اساسی در مورد زندگی ندارند. وظیفه آنها ساخت لوکس ترین کاخ ها بدون ایجاد پایه و اساس است. در نتیجه ، بیشتر تلاش های آنها از همان ابتدا محکوم به شکست است. از این دیدگاه ، کمبود بینایی یکی از بزرگترین موانع موفقیت است.

وجه مشترک همه افراد موفق این است که بینایی دارند. تمام انقلابیون را ببینید که سبک زندگی ما را تغییر داده اند. هر یک از آنها مصمم بودند که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

اشتیاق سیری ناپذیر آنها برای پیشرفت چنان زیاد بود که با وجود همه مشکلات به راه خود ادامه دادند. این اشتیاق به آنها کمک می کرد تا بعد از هر سقوط از خواب بلند شوند. چشم انداز و آرزوهای این افراد به آنها کمک کرد تا هر چقدر زمین بخورند بلند شوند و گرد و غبار لباسهایشان را بریزند و دوباره موفق شوند.

این احساس که شما برای یک هدف بزرگتر تلاش می کنید انگیزه و انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد. این احتمالاً یکی از مهمترین راههای ایجاد انگیزه است. انگیزه کمک می کند تا بر همه مشکلات غلبه کنید. این بنیادی است که می توانید با خیال راحت کاخ موفقیت خود را بنا کنید.

قدرت اراده و تمرکز بالا برای موفقیت ضروری است ، اما در نهایت رسیدن به هدف درست موفقیت های بزرگ را از موفقیت های کوچک جدا می کند.

اگر بینشی دارید که به شما انگیزه می دهد ، وقتی همه لباس کمتری می پوشند ادامه می دهید.

۲. عدم تمرکز

یکی دیگر از موانع مهم موفقیت ، ناتوانی در تمرکز همه تلاشهایمان به یک کار در یک زمان است. زندگی مدرن مفهوم بسیاری از مشاغل و سایر فعالیتهای متنوع و فریبنده اما بی فایده را که دائماً حواس ما را پرت می کند ، به ما معرفی کرده است. در نتیجه ، بیشتر تلاش های ما به دلیل فقدان نظم و تمرکز بی فایده است. ما به جای تمرکز روی پروژه فعلی ، از یک پروژه به پروژه دیگری می پریم که بیشتر دوست داشتنی است. به نظر من این یکی از بزرگترین موانع موفقیت است.

اکثر مردم پروژه های ناتمام زیادی دارند که به خدا سپرده شده است. این پروژه ها ممکن است در آغاز جالب بوده باشند ، اما با اولین چالش آنها به سرعت به پروژه دیگری منتقل شدند.

پرش از پروژه ای به پروژه دیگر نسبتاً آسان است ، اما به جایی نمی رسد. این به موفقیت شما کمک نمی کند.

مشکل دیگری که غالباً در غیاب تمرکز به وجود می آید این است که بدون اینکه متوجه شویم وقت خود را تلف می کنیم. اگر روی آرزوها و اهداف خود تمرکز نکنیم ، نمی توانیم از وقتمان به طور م effectivelyثر استفاده کنیم. در نتیجه ، ما به جای اینکه در جستجوی موفقیت باشیم ، وقت خود را در کارهای سرگرم کننده اما بی فایده می گذرانیم.

اجازه ندهید تمرکززدایی مانع شود. در عوض ، روی چیزهای خوب زندگی تمرکز کنید. برای درست کردن کارها اولویت بندی کنید. تمام تلاش خود را بکنید که حواس شما پرت نشود و مهمتر از همه ، اجازه ندهید مشکلات در خواب شما تداخل ایجاد کنند. تا پایان پروژه تسلیم نشوید.

بیایید به سراغ موانع دیگر برویم.

۳٫ ضعف اراده

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند موفقیت آسان است. با این حال ، داشتن یک فرد هنوز از عهده یک فرد عادی خارج است. چیزی که اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که مسیر موفقیت شامل فداکاری و از خودگذشتگی زیادی است. در راه موفقیت با مشکلات ، چالش ها و موانع بی شماری روبرو خواهید شد.

باورهای غلطی که درباره افراد موفق داریم ، بر این مشکل افزوده است. وقتی به افراد فوق العاده موفق نگاه می کنیم ، دستاوردهای بزرگ آنها را می بینیم ، اما در بیشتر موارد ، تلاشی که آنها برای تحقق بخشیدن به رویاهای خود انجام داده اند پنهان است. ما می بینیم که این افراد در زندگی خود چه کرده اند ، اما از فداکاری هایی که انجام داده اند آگاهی نداریم. ما حتی از مشکلات و چالش های آنها با خبر نیستیم.

موانع موفقیت؛ ۷ مانعی که باعث شکست شما می‌شود

در نتیجه این تصور غلط ، وقتی در مسیر موفقیت با دشواری ها و شکست هایی روبرو می شویم ، تمایلی برای ادامه مسیر نداریم.

اراده ضعیف می تواند راهی چالش برانگیز برای موفقیت باشد. اگر فردی اراده قوی نداشته باشد ، قدرت ذهنی انجام کارهای لازم و رسیدن به موفقیت را نخواهد داشت.

اراده را می توان به عنوان عضلات ذهن مشاهده کرد. اگر به طور منظم از آن استفاده کنید ، خود باعث تقویت آن می شود ، اما اگر از آن استفاده نکنید ، این عضله ضعیف می شود و مقاومت در برابر وسوسه های کوتاه مدت برای شما سخت تر خواهد بود و ممکن است به جای تمرکز روی کارهای طولانی ، تسلیم کارهای وسوسه انگیز شوید – اهداف فوری به زبان ساده ، قدرت اراده ، قدرت ذهنی افراد برای مقاومت در برابر افکار و وسوسه هایی است که به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک نمی کند.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که اراده و خودکنترلی ارتباط تنگاتنگی با موفقیت و سعادت بالایی دارد.

نظم و قدرت اراده ضعیف شخصی را برای رسیدن به اهداف خود منع نکنید. همیشه سعی کنید نظم شخصی خود را افزایش دهید. با استفاده منظم از اراده ، آن را تقویت کنید.

۴- سعی می کنم همه را خوشحال کنم

در بیشتر موارد ، مشکل در تصمیم گیری برای انجام کاری نیست ، بلکه در تصمیم گیری برای عدم انجام کارها است. ما معمولاً وظایف و درخواست ها را بدون كنترل می پذیریم ، اما اگر كارها را بر اساس ضرورت و اهمیت آنها بسنجیم ، در شناخت اولویت های خود گیج می شویم و دیگر امیدی به نجات خود نخواهیم داشت. این باعث می شود وظایفی را بپذیریم که کمک چندانی به اهداف ما نمی کنند. در طولانی مدت ، این زمان زیادی را می گیرد ، که بهتر است از ابتدا برای دستیابی به اهداف ما صرف شود.

به طور خلاصه ، ما بیش از حد کار می کنیم تا دیگران را به هر طریقی خوشحال کنیم. ما نمی خواهیم خودخواه باشیم ، به همین دلیل تمایلی به نه گفتن به تعهدات مختلف نداریم. بنابراین ، “تلاش برای خوشبخت نگه داشتن همه” یکی از اصلی ترین موانع موفقیت است.

اگر واقعاً برای موفقیت تصمیم دارید ، باید همه را خوشحال کنید. حتی بالاتر: شجاعت ناامید کردن یا ناراحتی دیگران به شما کمک می کند تا بیشتر روی موارد مهم تمرکز کنید.

آیا واقعاً مهم است که همیشه همه را راضی نگه داریم؟ من فکر نمی کنم

اگر تنها یک کلید شکست وجود دارد ، این کلید تلاش برای خوشبخت کردن همه اطرافیان است. پس از همه ، همه نمی توانند خوشحال باشند ، پس چرا نگران می شویم؟

۵٫ ترس

ترس – موانع موفقیت

مشکل عمده دیگر موفقیت ترس است. ترس مانعی است که نباید دست کم گرفت.

اگر ابتدا همه موانع احتمالی برداشته شود ، هیچ وقت تلاشی صورت نخواهد گرفت.

ترس می تواند مانع رشد جدی شود. ترس ما را محدود می کند ، باعث می شود چیزهای معمول را بپذیریم و مانع از ادامه مرزها می شود. ترس همچنین می تواند ما را از تعقیب رویاهایمان باز دارد. اگر یک رویداد یا چالش برای ما بیش از حد خطرناک باشد ، ما بی تحرک باقی خواهیم ماند و عاداتی را انتخاب می کنیم که مانع انجام کارهای لازم می شوند فقط به این دلیل که می ترسیم با ترس خود روبرو شویم.

ترس از راه های مختلف مانع موفقیت می شود. در بعضی موارد ما فقط از شکست می ترسیم ، گاهی از شنیدن جواب می ترسیم و گاهی اوقات نمی خواهیم با چیز ناشناخته ای روبرو شویم. به هر شکل ، ترس رمز موفقیت است.

برای دنبال کردن رویاهایتان باید ریسک کنید. اگر همیشه یک چیز را تکرار کنید ، همان نتایج را خواهید گرفت.

ترس می تواند بین شما و موفقیت فاصله ایجاد کند. اگر هنوز یاد نگرفته اید که با ترس خود کنار بیایید ، باید بدانید که این یک ضعف جدی است.

به عنوان مثال ، من به این نتیجه رسیدم که شما اصلاً نباید از شکست بترسید.

شکست گام اساسی در روند یادگیری است. عدم موفقیت یک چالش برای سخت تر کار کردن برای موفقیت در کار شما است. بنابراین سعی کنید از شکستگی های خود نهایت استفاده را ببرید. سقوط می تواند دردناک باشد ، اما اگر از شکستگی های خود به عنوان نردبان موفقیت استفاده کنید ، در طولانی مدت می تواند بسیار مفید باشد.

هرگز فراموش نکن ، بزرگترین شکست هرگز تلاش نیست.

۶٫ ذهنیت متوسط

آیا مبارزه ما برای غرور همان چیزی نیست که باعث می شود مرزهای خود را دائما گسترش دهیم؟ آیا میل به خوب بودن چیزی نیست که ما را به جلو سوق می دهد؟ آیا تمایل ما به عادی بودن دلیل اصلی دستیابی به موفقیت بزرگ نیست؟

به طور خلاصه ، عادی بودن پیشرفت ما را محدود می کند و یکی از بزرگترین موانع موفقیت است. طبیعی بودن اشتیاق لازم برای غلبه بر محدودیت ها را ایجاد نمی کند.

اما لطفا اشتباه نکنید! عادی بودن مشکلی نداره شما می توانید یک فرد معمولی باشید و شادترین زندگی را داشته باشید ، اما وقتی صحبت از موفقیت می کنیم ، داستان متفاوت است. در حالی که پذیرفتن عادی بودن نمی توانید به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنید.

متوسط ​​بودن یعنی پذیرفتن عادی بودن. تفکر متوسط ​​مانع رشد استعدادهای بالقوه خود در زندگی می شود. اگر تلاش نکنید که مغرور و بهتر باشید ، در کار خود موفق نخواهید شد.

۷٫ کمال گرایی

کمال مطمئناً مزایای زیادی دارد: باعث می شود از استانداردهای بالاتری پیروی کنیم و ما را ترغیب به پیشرفت کنیم. بدون این اصلاحات ، پیشرفت و نوآوری امکان پذیر نیست. به همین دلیل کمال گرایی می تواند بسیار مفید باشد ، خصوصاً در آثاری که جزئیات مهم هستند.

اما کمال گرایی می تواند یک مشکل بزرگ در راه موفقیت باشد. این اتفاق می افتد زمانی که شما بیش از حد کمال گرا باشید. کمال گرایی هنگامی به یک مشکل تبدیل می شود که تمایل ما برای بهبود چیزی بین ما و اهداف ما فاصله ایجاد کند.

شیدایی انجام “عالی” ما را از آنچه واقعاً مهم است منحرف می کند و از انعطاف پذیری و توانایی پیشرفت ما می کاهد.

لازم نیست همه کارها را کاملاً عالی انجام دهید. گاهی اوقات بهتر است وقت خود را صرف تمرکز بر یافتن راه حل برای موضوعات مهمتر کنید.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

منبع:
https://www.chetor.com/63904-موانع-موفقیت/

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

اولین باری که او با تکان دادن شما وجود خود را اثبات می کند ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *