محرومیت ۴ ساله دونده نابینای ایران بخاطر دوپینگ

به گزارش ایسنا ، در حالی که حمید اسلامی ، یک ورزشکار نابینای ۱۵۰۰ متر در مرحله دوم دو و میدانی با رکوردشکنی در حال تمرین برای کسب سهمیه ورود به بازی های پارالمپیک توکیو بود ، ناگهان انصراف خود را از این رقابت اعلام کرد.

 

وی دلیل اصلی استعفای خود در ۱۲ ژانویه را آسیب دیدگی مچ پای راست عنوان کرد و به ایسنا گفت: به دلیل آسیب دیدگی پا امکان انجام تمرینات در ۱۵۰۰ متر وجود ندارد و اگر این وضعیت باشد به این مسابقه نمی رسم ادامه هید. ”

 

استعفای این ورزشکار ایرانی که به دلیل تجربه بین المللی و کسب عناوینی مانند بازی های پارالمپیک در جاکارتا فرصت کسب سهمیه ورود به بازی های پارالمپیک توکیو را داشت ، با ابهامات و س questionsالات زیادی روبرو شد اما رئیس انجمن دو و میدانی نابینایان از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. . جزئیاتی ارائه نشده است

با نگاهی دقیق به این موضوع مشخص می شود که وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک از ممنوعیت دوپینگ توسط اسلام خبر داده است.

محرومیت ۴ ساله دونده نابینای ایران بخاطر دوپینگ

اسلامی در مصاحبه با ایسنا صریحاً موضوع دوپینگ را تکذیب کرد و علت اصلی غیبت وی در مسابقات رکورد را مصدومیت دانست.

تلاش های ایسنا برای تأیید یا رد موضوع دوپینگ اسلامی توسط رئیس انجمن دو و میدانی نابینایان بی نتیجه مانده است ، اگرچه یک دوره محرومیت اسلامی در میادین ورزشی اعلام شده است.

 

طبق تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک ، حمید اسلامی از ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹ (۲۲ ژوئیه ۱۹۹۸) تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۴/۷/۲۲) به مدت ۴ سال اجازه حضور در مسابقات ورزشی را نخواهد داشت. .

منبع:
https://www.beytoote.com/news/sporty-news/tnews11068512.html

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

اورست ۸۶ سانتی متر قد کشید!

اورست ۸۶ سانتی متر قد کشید!

به گزارش ایسنا ، اندازه گیری های چند ساله اورست از نپال و چین به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *