ماهی قرمز بخریم یا نخریم؟

اخیراً شنیدم که در سفره هفت سین عید نباید ماهی قرمز برای سفره بخریم. از آنجا که این اولین باری است که می خواهم سفره عروس را در خانه خود بچینم ، می خواستم بدانم ماهی قرمز بخرم یا نه.

 

جالب است بدانید که طبق شواهد قدیمی ، وجود ماهی قرمز در سفره هفزین از سنت های قدیمی ما نیست! گفته می شود ماهی قرمز ۸۰ سال پیش با ورود چای به ایران آمده و تا آن زمان در ایران پرورش داده نشده است. در نقاشی کمال الملک که سفره هفت سین را نشان می دهد ، اثری از ماهی قرمز دیده نمی شود.

ماهی قرمز بخریم یا نخریم؟

برخی از افراد به دلیل محافظت از محیط زیست برای حیوانات سعی در خرید ماهی قرمز ندارند و معتقدند که به دلیل خودخواهی و در نتیجه کمپین ، نباید ماهی های کوچک که عمر کمی دارند را به سفره هفت سین آورد. ماهی قرمز را رها نکنید. گفته می شود وقتی ماهی قرمز بعد از پایان ماه نوروز و سیزدهم در رودخانه ها یا دریاچه ها رها می شود ، آنها تخم مرغ ماهی های دیگر را به عنوان یک گونه مهاجم می خورند.

با این حال ، اگر می خواهید به خرید ماهی قرمز برای سفره هفت سین ادامه دهید ، بهتر است آن را از مراکز معتبر تهیه کنید ، جایی که سلامتی آنها تضمین شده است و بیماری ماهی قرمز وجود ندارد. همچنین سعی کنید آنها را سالم تر کنید. آب شیر را دو بار در هفته عوض کنید و حداقل یک روز آب شیر را در ظرف نگه دارید تا کلر از بین برود. ماهی را در معرض گرما یا نور آفتاب قرار ندهید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/goldfish2-buy2-nkhrym1.html

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

چگونه کودکانی با شخصیت تربیت کنیم؟

چگونه کودکانی با شخصیت تربیت کنیم؟

در حالی که والدین برخی از صفات خود را از فرزندان خود به ارث می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *