عرضه فله‌ای تخم‌مرغ از اول بهمن، ممنوع

به گزارش تسنیم ، فرزاد تالکش گفت: سند “برنامه ملی بهبود کیفیت بهداشت و اطمینان از سلامت تخم مرغ” در سال ۱۹۹۸ تصویب شد و مقرر شد از تحویل تخم مرغ بسته بندی نشده به خارج از یخچال جلوگیری شود.

 

وی گفت: براساس بیانیه وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی ، از اوایل بهمن ماه عرضه تخم مرغ فله ای ممنوع است و طبق قانون ، تخلف آن تخلف از سلامت محسوب شده و طبق مقررات مورد بررسی قرار می گیرد.

 

تالکش افزود: تخم مرغ در سه دسته کلاس اول ، معمولی ، ۳۰ قطعه از طرح های خانگی موجود است.

عرضه فله‌ای تخم‌مرغ از اول بهمن، ممنوع

دبیرکل انجمن ملی پرورش دهندگان طیور با اشاره به اینکه کشور ظرفیت بسته بندی تخم مرغ را دارد ، گفت: این طرح به تدریج ابتدا از مراکز استان های اصلی کشور آغاز و سپس در کشور و مغازه ها اجرا می شود موظف به فروش تخم مرغ هستند. بسته بندی و در یخچال نگهداری می شود.

 

تالکش با بیان اینکه کمتر از ۱۵ درصد تخم مرغ در کشور به صورت بسته بندی تحویل می شود ، گفت: به دلیل اینکه تخم مرغ باید از نظر بهداشتی نگهداری و در یخچال نگهداری شود ، سهم بسته تخم مرغ در کشور کم است. در استان تهران ، حدود ۲۵ درصد تخم مرغ به صورت مجاز و بسته بندی به فروش می رسد.

دبیرکل انجمن ملی پرندگان افزود: در سال گذشته این کشور یک میلیون و ۵۰ هزار تن تخم مرغ صنعتی تولید کرد که بیشتر از امسال است.

 

تالکش گفت: میزان تخم مرغ مصرفی در کشور نسبت به گذشته افزایش یافته است بنابراین مصرف سرانه تخم مرغ در سال گذشته ۲۰۶ نفر بود که امسال به ۲۲۰ عدد رسید.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/economy-news/tnews11068248.html

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

محرومیت ۴ ساله دونده نابینای ایران بخاطر دوپینگ

محرومیت ۴ ساله دونده نابینای ایران بخاطر دوپینگ

به گزارش ایسنا ، در حالی که حمید اسلامی ، یک ورزشکار نابینای ۱۵۰۰ متر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *