روش های فریز کردن انواع سبزیجات

فریز کردن یکی از بهترین روش ها برای حفظ غذای تازه است ، به این معنی که اگر می توانیم غذای تازه بخوریم ، در غیر این صورت ، می توانیم آن را فریز کنیم.
سبزیجات خام به مدت ۶ تا ۸ ماه ، سبزیجات پخته شده به مدت ۳ ماه می توانند در فریزر نگهداری شوند. انجماد غذای پخته شده مسئله این است که عمر غذای پخته شده در فریزر به نصف کاهش می یابد ، بنابراین این روش خوبی برای استفاده طولانی مدت نیست. این بدان معناست که اگر بتوان سبزیجات خام را به مدت ۶ ماه در فریزر نگهداری کرد ، ماندگاری سبزیجات ۳ ماه است.

سبزیجات را قبل از قرار دادن در فریزر در آب جوش قرار دهید. سبزیجات باید مدت زمان بسیار کمی در آب جوش غوطه ور شوند. با این کار آنزیم هایی که محصول را از بین می برند ، غیرفعال می شوند ، در حالی که با غوطه وری در آب جوش ، آنها (سبزیجات) را حفظ می کنند.
علاوه بر این ، برای جلوگیری از پخته شدن سبزیجات در حالی که در آب جوش غوطه ور هستند ، باید سبزیجات را پس از مدت زمان مشخصی از آب جوش خارج کرده و در آب سرد غوطه ور کنیم.
انجماد آنزیم هایی را که محصول را از بین می برد ، غیرفعال می کند ، در حالی که (سبزیجات) با غوطه ور شدن در آب جوش تازه حفظ می شود. علاوه بر این ، برای جلوگیری از پختن سبزیجات در حالی که در آب جوش غوطه ور می شوند ، باید سبزیجات را پس از مدت زمان مشخصی از آب جوش خارج کرده و در آب سرد غوطه ور کنیم.
همچنین ، هنگام بسته بندی سبزیجات ، فضای خالی (درون ظرف) برای انجماد باید در نظر گرفته شود. اکنون سبزیجات آماده قرار دادن در فریزر هستند.

• انجماد مارچوبه

مارچوبه را بشویید و قسمتهای سخت آن را بردارید. ساقه های کوچک را به مدت دو دقیقه در آب جوش قرار دهید. برای قطعات بزرگتر ، این کار چهار دقیقه طول می کشد. سپس آن را با آب سرد خنک کرده و آبکش کنید.
هنگام بسته بندی مارچوبه ، آنها را یکی یکی (ابتدا و انتهای ساقه) قرار دهید. علاوه بر این ، بسته به فضای خالی نیاز ندارد و می توانید آن را در فریزر ذخیره کنید.

لوبیای سبز منجمد

لوبیای جوان و ترد را انتخاب کنید. دانه های رشته ای سخت هستند و طعم خوبی ندارند. برای یخ زدگی ، پس از انتخاب حبوبات ، ساقه های آنها را گرفته و به اندازه ۲-۴ سانتی متر برش دهید ، سپس آنها را بشویید و به مدت سه دقیقه در آب جوش قرار دهید.
سپس لوبیای خرد شده داغ را در آب سرد خیس کنید تا خنک شود ، سپس آن را بشویید ، بسته بندی کرده و منجمد کنید (به یاد داشته باشید ؛ در بسته بندی باید ۲-۴ سانتی متر فضای خالی داشته باشید).

• انجماد چغندر

هنگام تمیز کردن چغندر به یاد داشته باشید. یک اینچ (حدود ۲٫۵ سانتی متر) بالای آن بگذارید. با این کار مایع قرمز چغندر حفظ می شود. اگر این کار را نکنید ، مایع قرمز چغندر بیرون آمده و هنگام پخت سفید می شود.
چغندرها را پس از تمیز کردن و شستن به مدت ۲۵ دقیقه بجوشانید ، سپس در آب سرد خنک کرده و پوست آنها را جدا کنید (به راحتی پوست آن ها جدا می شود). آنها را به دلخواه برش داده ، بپیچانید و در فریزر قرار دهید. ۴-۲ اینچ فضای اضافی در بسته قرار دهید.

انجماد کلم بروکلی

ابتدا کلم بروکلی را بشویید و سپس ساقه ها را پوست بگیرید. برای جدا كردن حشرات كوچك از این نوع كلم ، باید آن را در محلول حاوی ۴-۵ قاشق چای خوری نمك در یك لیتر آب به مدت نیم ساعت قرار دهید ، سپس آن را بشویید و به مدت سه دقیقه در آب جوش غوطه ور كنید. انجام دهید.
سپس با آب سرد خنک کنید ، آبکشی کنید ، در ظرفی بگذارید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند (نیازی به فضای خالی ظرف نیست).

• یخ زدگی گل کلم

برگهای خارجی را جدا کرده و به دلخواه برش دهید. آنها را بشویید و به مدت ۲ دقیقه در آب جوش گرم کنید ، سپس آنها را در آب سرد غوطه ور کنید و با در نظر گرفتن فضای اضافی ۲-۴ سانتی متری آبکشی کنید ، آنها را فقط برای استفاده در غذا و نه برای سالاد در کلم یخ زده بپیچید.

روش های فریز کردن انواع سبزیجات

گل کلم یخ زده

گل کلم را به اندازه ۱ اینچ (حدود ۲٫۵ سانتی متر) برش دهید و سپس بشویید. برای از بین بردن حشرات احتمالی در گل کلم ، باید قطعات را به مدت نیم ساعت در یک محلول حاوی ۴-۵ قاشق چای خوری نمک در یک لیتر آب قرار دهید.
سپس قطعات را در آب بشویید و بشویید. سپس به مدت سه دقیقه در آب جوش غوطه ور شده و بلافاصله با آب سرد خنک شده و در ظرف را بسته بندی کرده و در فریزر نگهداری کنید (فضای خالی لازم نیست).

• انجماد ذرت

ابتدا پوسته ذرت را پوست بگیرید. سپس ذرت را بشویید و به مدت ۵ دقیقه در آب جوش خیس کنید. بلافاصله با آب سرد خنک شده و آبکش کنید. هسته های ذرت را از ساقه جدا کنید (رنده کنید) و روی آن را با آب بپوشانید ، ۲ سانتی متر فضای بسته را بگذارید و یخ بزنید.

• انجماد مناسب

یک کدو حلوایی را پوست بگیرید ، آن را رنده کرده و آب آن را بگیرید. مانند بالا بجوشانید و روی آنها را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید و در یک ظرف قرار دهید و یخ بزنید.

• قارچ منجمد

ابتدا قارچ ها را با آب سرد بشویید. در صورت لزوم ، آنها را در محلول آب نمک به مدت چند ساعت (یا یک شب) خیس کنید تا حشرات جدا شوند. سپس دوباره قارچ ها را بشویید. اگر قارچ ها از دو سانتی متر بزرگتر باشند ، می توانید آنها را ببرید یا به چهار قسمت تقسیم کنید.
سپس قارچ ها را به مدت ۵ دقیقه در آب لیمو خیس کرده و آبکش کنید. همچنین آنها را به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. سپس بلافاصله در آب سرد خنک کنید. در یک ظرف بسته بندی کنید و سپس آن را در فریزر قرار دهید. مقدار ۴-۲ سانتی متر فضای خالی در ظرف بسته بندی باید در نظر گرفته شود.

• یخ زدن بامیه

برای یخ زدن بامیه ، از یک بامیه کوچک که تازه و تازه است استفاده کنید. انتهای ساقه را بشویید تا سلول های دانه باز نشوند ، خوب بشویید و به مدت ۴ دقیقه در آب جوش خیسانده و بلافاصله با آب سرد خنک شوید.
اگر بامیه بزرگ است ، آن را ببرید. سپس بامیه های صحیح یا خرد شده را در ظروف مناسب بسته بندی کنید. ۴-۲ سانتی متر از فضای خالی را بگیرید و سپس آنها را منجمد کنید.

پیاز منجمد
یک پیاز را پوست بگیرید ، آن را رنده کرده و ریز خرد کنید. در ظروف مناسب قرار دهید و یخ بزنید. (نیازی به فضا نیست).

• نخود فرنگی منجمد

ابتدا نخود فرنگی را از روی پوست برداشته و به مدت ۲ دقیقه در آب در حال جوش گرم کنید. بلافاصله با آب سرد خنک شده و آبکش کنید. نخود را در یک کاسه بریزید ، ۲-۴ سانتی متر از فضای خالی را ذخیره کنید و سپس آن را در فریزر قرار دهید.

روش های فریز کردن انواع سبزیجات

نخود فرنگی منجمد

نخود فرنگی را بشویید و غلافهای ترد و جوان را به مدت ۲ دقیقه در آب جوش خیس کنید. سپس بلافاصله با آب سرد خنک کرده و در ظرفی بگذارید و یخ بزنید.

• فلفل یخ زده

ابتدا فلفل ها را بشویید ، آنها را برش دهید ، دانه ها را بردارید و سپس آنها را برش دهید. سپس در یک ظرف مناسب بسته بندی کنید (بدون نیاز به فضای خالی.)

• انجماد کدو تنبل

ابتدا کدو تنبل را بشویید و آن را به چهار قسمت تقسیم کنید. سپس آنها را بپزید یا بخار پز کنید تا نرم شوند. سپس آبکش کرده و خنک شود. سپس در ظرفی با فضای ۲-۴ سانتی متر بسته بندی کرده و یخ بزنید.

• انجماد گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها را بشویید و انتهای ساقه آن را بردارید. سپس به مدت ۴-۳ دقیقه در آب جوش بجوشانید. بلافاصله با آب سرد خنک شوید و پوست آنها را بگیرید.
بسته به اندازه گوجه فرنگی ، می توانید آنها را به نصف یا چهارم یا کاملاً در یک ظرف مناسب خرد کنید. همچنین به فضای خالی ۴-۲ سانتی متری توجه کنید ، سپس بسته را در فریزر قرار دهید.

انجماد گوجه فرنگی پخته شده
ابتدا گوجه فرنگی ها را بشویید و بجوشانید. سپس به مدت ۳-۴ دقیقه در آب در حال جوش قرار دهید. بلافاصله با آب سرد و پوست آن را خنک کنید. آنها را به چهار قسمت تقسیم کرده و به مدت ۲۰ دقیقه بپزید تا نرم شود.
قابلمه حاوی گوجه فرنگی پخته شده را در ظرف سرد قرار دهید تا خنک شود. سپس آن را در یک ظرف مخصوص بسته بندی کنید و به ۲-۴ سانتی متر فضای خالی فکر کنید و سپس یخ بزنید.

روش های فریز کردن انواع سبزیجات

• انجماد ریواس

پس از تهیه ریواس ، ابتدا آنها را بشویید و آنها را به ۱-۲ سانتی متر (۵-۲٫۵ سانتی متر) تقسیم کنید. سپس آنها را به مدت ۱ دقیقه در آب جوش قرار داده و بلافاصله با آب سرد خنک کنید. ریواس را در ظرف ریخته و منجمد کنید.

انجماد هویج

بالای هویج را برش داده ، بشویید ، رنده یا پوست آن را بگیرید. اگر هویج بزرگ است ، آن را به قطعات کوچکتر برش دهید.
سپس هویج های کوچک را به مدت ۵ دقیقه و هویج های خرد شده را در آب جوش به مدت ۲ دقیقه خیس کنید. سپس با آب سرد خنک کنید ، آبکشی کنید ، بسته بندی کنید و در فریزر قرار دهید (هنگام بسته بندی به فضای ۲-۲ سانتی متری توجه کنید).

• اسفناج منجمد

اسفناج حاوی مقدار زیادی نیترات است که در صورت تماس با آلودگی میکروبی به نیتریت تبدیل می شود و با اسیدهای آمینه و اسیدهای آمینه که از اجزای طبیعی غذا هستند ، ترکیبات سرطان زایی به نام نیتروسامین ایجاد می کند.
سرعت سنتز نیتروزامین در منفی ۱۸ درجه سانتیگراد ، یعنی دمای فریزر ، حدود ۵۰ درجه سانتیگراد و بسیار زیاد است!

همه این موارد زمانی اتفاق می افتد که آلودگی میکروبی برای کاهش نیترات به نیتریت وجود داشته باشد.
بنابراین اسفناج و هویج تازه بخورید می توانید اسفناج تازه را تا یک هفته در یخچال نگه دارید.

منبع:
https://sardkhaneh.org/روش-های-فریز-کردن-انواع-سبزیجات/

درباره‌ی تودی نیوز

حتما ببینید

چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

چطور جنین را از خواب بیدار کنیم؟

اولین باری که او با تکان دادن شما وجود خود را اثبات می کند ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *